Blog

3D Laser scanner - Lazer Tarayıcı nedir?21 Nisan 2015

Stonex X300 3 boyutlu tarama için mevcut en iyi çözümdür. Tasarım ve üretim tamamen İtalyadır. Stonex X300 3D Tarama herhangi bir uygulama için en iyi çözümdür. Akıllı tarama sistemi sayesinde detay yoğunluğuna bağlı olarak yüksek hassasiyetli ölçüm yapar. Yalıtımlı dış gövdesi sayesinde EMÖ, optik ve diğer hassas parçaları herhangi bir zarar görme riski olmadan korur.

GNSS (CORS) Cihazı nedir, nasıl kullanılır03 Ocak 2015

İtalyan GPS ve GNSS üreticisi Stonex’in CORS ağları ve klasik RTK çalışmaları için geliştirdiği S9III çözümü etkileyici özelliklerle donatıldı. S9III, en son teknolojiye ve gelişmiş sinyal işleme algoritmasına sahiptir. Dahili haberleşme donanımları ile sorunsuz bir ölçüm hedefleyen S9III, bugün ve gelecekte hizmet verecek tüm uydu navigasyon sistemlerini destekler. GPS, GLONASS, GALILEO ve COMPASS sinyallerine donanım değişikliği yapmadan uyum sağlayan geniş bant GNSS anteni ve anakartı ile geleceğin sistemidir.

Total Station nedir ve ne işe yar03 Ocak 2015

Total station nedir? Total station nasıl kullanılır? Total station inşaatta çok işe yarar Total station fiyatı öğrenmek için Telefon numarasına 0312 438 49 05 arayın

Gökyüzünün En Ayrıntılı Görüntüsü 19 Temmuz 2012

Uluslararası “Sloan Digital Sky Survey-III” (SDSS-III) tarafından gökyüzünün en detaylı görüntüsü yayınlandı...

Teodolit nedir, nasıl kullanılır31 Aralık 2014

Teodolit, hassas bir ölçüm aletidir. Mesafe ölçme teodoliteleri; sine-teodolit ve foto teodolit olmak üzere iki tip halinde geliştirilmiştir. Foto-teodolitlerin sine-teodolitlerden farkı bu sonuçlara geniş bir görüş sahası sağlayan gayet hassas, sabit camlevha kameranın konmuş olması ve müteaddit ışıklamaların yapılabilmesidir. Sine-teodolitin bir takip aleti olmasına mukabil foto-teodolit fotoğraf çekme sırasında yerine sabit olarak kalmaktadır.

Türkiye nin sınırlarını yeniden belirleniyor.30 Kasım 2013

Yeni dönemde 81 ilde 16 bin köyün sınırı yeniden çizilecek. Düşmanlıklara, cinayetlere sebep olan arazi ihtilafları bitecek.

Navigasyonda Kıbrıs Krizi19 Temmuz 2012

Dünyanın önde gelen otomotiv üreticilerinden biri, araçlardaki navigasyonda Kıbrıs’ı tek parça olarak gösterince kriz çıktı. Harita Genel Komutanlığı bu başvuruyu onaylamadı. Şirket, çareyi Türkiye dışında tüm dünyayı navigasyondan silmekte buldu.

Harita Hesaplamaları19 Temmuz 2012

Gerçek Uzunluğu Hesaplama, Haritadaki Uzunluğu Hesaplama, Haritadaki Uzunlukların Karşılaştırılması, İzdüşümsel Alanın Hesaplanması, Haritadaki Alanı Hesaplama, Ölçek Hesaplama, Eğim Hesaplama...

3D Laser scanner - Lazer Tarayıcı nedir?

«
Stonex X300 3 boyutlu tarama için mevcut en iyi çözümdür. Tasarım ve üretim tamamen İtalyadır. Stonex X300 3D Tarama herhangi bir uygulama için en iyi çözümdür. Akıllı tarama sistemi sayesinde detay yoğunluğuna bağlı olarak yüksek hassasiyetli ölçüm yapar. Yalıtımlı dış gövdesi sayesinde EMÖ, optik ve diğer hassas parçaları herhangi bir zarar görme riski olmadan korur.

Ana Özellikler:

• Stonex X300 yansıtma ve renk ile ham veri alma;

• Total Station ve GPS ile ölçülen noktalar sayesinde konumlar hizalanabilir;

• Taramaları filtreleme ve düzenleme;

• Katı model araçları;

• Yatay ve DTM oluşturma;

• Ölçme araçları (nokta, mesafe, açı, alan ve hacim, kesme & hacim doldurma);

• Kesitler, yer & tavan, eş yükselti eğrileri;

•  Silindirik, küresel ve ortografik bakış açısı ya da katı model çıkarma ;

• Deformasyon Haritası;

• Tarama içinde gezinerek video oluşturma;

•  CAD veya 3D modelleme yazılımı kolay aktarım.

 

X300 ve 3D ŞEHİR

Stonex X300 tarayıcı fiyatı ve performansı arasındaki şaşırtıcı ilişkisi ve kolay kullanımı sayesinde Digital Şehir uygulamaları gibi büyük çaplı 3D ölçümlerde başarıyla kullanılabilir.

Çok fonksiyonlu tek tuş sayesinde kolay kullanım sağlar.

Kolay Transfer

Üç adet iletişim Portu vardır. 1 GPS bağlantı girişi 2. Smart girişi ile veri izleme, cihazı uzaktan yönetebilme ve harici güç kaynağı bağlayabilme 3. Data transferi için USB port

Kolay Durum Kontrolü

Kolay okunan LED çubuk sayesinde X300 çalışma durumu, batarya şarj durumu ve tarama ilerlemesini gösterir.

         Temel Özellikler

- Kompakt 3 Boyutlu tarama istasyonu: İhtiyacınız olan her şey kullanışlı bir çantada taşınır.

- Sağlam ve hafif (sadece 7 kg pil dahil)

- Yüksek verimli saha kullanımı için basit ve sezgisel bir arayüz

- Kutudan çıkardıktan sonra: bir kaç dakika içinde çalışmaya hazır, bu sayede para ve zaman tasarrufu yapar.

- Orta menzilli dış mekan uygulamaları için İdeal

- Mükemmel  fiyat-performans oranı ile yüksek verimlilik ve düşük maliyet için etkin bir çözüm

- Gelişmiş wi-fi yetenekleri: akıllı telefonunuzdan doğrudan tarayıcıyı çalıştırmak (ios, android ve windows mobile destekli)

- İki adet entegre dijital kamera (5 mpx her biri)

- Standart gps ölçme ekipmanı ile entegre GNSS ölçümleri

-  Yalıtımmış dış tasarım: Olumsuz atmosferik koşullarda üstün ölçüm yeteneği sağlar.

- Güvenilir lazer ışık: Uzun süreli çalışmalarda bozulmayan göz korumalı 1. sınıf lazer ışın.

- Stonex’in dünya çapındaki güvenilir satış ağı

Stonex Reconstructor  

Güçlü ve Kullanıma hazır yazılım

X300 kullanımı daha etkin hale getirmek için Stonex, Stonex Reconstructor denilen güçlü ve esnek bir yazılım geliştirdi. Stonex Reconstructor yazılımı iyi bilinen JRC 3D Reconstructor teknolojisine dayanmaktadır.

JRC 3D Reconstructor birçok uygulama alanında 3D lazer tarayıcı verisini işlemek için dünya çapında beğenilen bir yzaılım paketidir. Program, Stonex’in taleplerine göre Gexcel SRL tarafından akademik üniversite çalışmalarının bilgi birikimi ve İtalya’da yerleşik Avrupa Birleşik araştırma merkezinin pratik araştırma başarıları, deneyimleri ve uyumundan tasarlanmıştır.

Stonex Reconstructor amacı geniş uygulama alanları için bir hi-tect yazılımıyla Geomatik alandaki en son bilimsel başarıları sağlamaktır. Gexcel işbirliğiyle geliştirilen yazılımı kültürel miras, mimari, madencilik / tünel çalışmalarını, inşaat ve altyapı uygulamalrı gibi çeşitli müşteri ihtiyaçlarını karşılamak için yapıyoruz.

Stonex ve Gexcel mühendisleri olarak X300  Stonex lazer tarayıcı niteliklerinden yararlanmak için birlikte çalışıyoruz.

Harita Modülü, Stonex Reconstructor yazılımı ile birlikte gelmektedir. İsteğe bağlı modüller, İnşaat & Mimari ve Madencilik gibi belirli işlevler için sağlanmaktadir.

1.       Harita Modülü

X300 lazer tarayıcıyla elde edilen ham verileri işlemek için kullanılır. Kot, düzlem ve kesitleri ham datadan çıkararak programda verir.

2.       İnşaat & Mimari Modülü

Özellikle inşaat ve Mühendislik alanları için tasarlanmış. İnşaat & Mimari paketi CAD uygulamaları için kolayca 3D modellerden veri ayıklamak için kullanıcı dostu bir yazılım sunar. Alanların ve hacimlerin hesaplanmasını sağlar. Mükemmel coğrafi konum doğu-kuzey Kartografik koordinatlarını kullanarak taramaları koordine eder.

3.       Maden Modülü

Özellikle açık maden ocağı, depolama ve peyzaj gibi topografik uygulamaların yanında jeolojik analiz, altyapı ve arazi etütü ve kazı gibi birçok uygulamada kullanılabilen kullanıcı dostu bir

modüldür